czwartek, 7 lutego 2019

Za mało o filmowaniu? Dlaczego w 4K Canony filmują z cropem?

     Po raz drugi wesprę się kolegą, by przekazać Wam porcję wiedzy o aspekcie działania cyfrówek, o którym mam blade pojęcie. Czyli o rejestracji wideo. Tym razem Amadeusz Andrzejewski opublikował na You Tube materiał omawiający denerwujące opóźnianie się Canona we wprowadzaniu do filmowania nowinek, nawet takich które u innych już dawno przestały być nowinkami. Ile w tym złej woli, ile niemożności, a ile niewiadomoczego?
     Film dotyczy zresztą nie tylko filmowania. Ja dowiedziałem się z niego także, dlaczego EOS 5Ds nie potrafi strzelać serii szybszych niż 5 klatek/s.
Zapraszam!

7 komentarzy:

 1. Firma Canon produkuje kamery filmowe, np. Canon EOS C700 FF, wiec nie bedzie sama sobie robic konkurencji. Chcesz filmowac - kup C700, chcesz fotografowac, kup EOS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sony i Panasonic też produkują kamery.

   Usuń
  2. No wlasnie! Ja nie lubie specjalistow ktorzy uzywaja do pracy prymitywnych narzedzi, nie naprawia sie Rolexa obcazkami, profesjonalny filmowiec nie filmuje aparatem fotograficznym.
   Po tym odroznisz profesjonaliste od ....
   Wie Pan co mam na mysli.

   Usuń
  3. Jest jeszcze kwestia budżetu. Nie każde zlecenie i nie każdy filmowiec uniesie koszt kamery z wymienną optyką...

   Usuń
  4. Wiadomo, ale jak nie mam na Ferrari i kupuje Fiata to nie bede krytykowal ze nie ma 600 PS.

   Usuń
  5. Ale oni tego "Fiata" (VW, Volvo, Forda...) krytykują nie za brak V8, a za nieobecność w ofercie czegokolwiek powyżej dwóch litrów.

   Usuń
  6. Dwa litry w tej cenie? W tej cenie to najwyzej szesciopak! :-)

   Usuń